СДСМ: Груевски е лажен патриот

by Фокус 14:29
14:29

Лажниот, виртуелен патриот, Никола Груевски, едно зборува пред граѓаните на Македонија а друго прави, задкулисно, зад грбот на граѓаните. Еднаш ќе реши да каже нешто за медиум кој не е под негова контрола и вистината излегува на виделина, се вели во реакцијата од СДСМ.

– Да не бил Никола Груевски изненаден од прашањето на угледниот „Гардијан“? Или повторно има проблеми со синусите?, прашуваат од СДСМ.

- Advertisements -

Во соопштението се посочува на материјалите од прислушувањето каде како што велат од СДСМ „граѓаните дознаа дека токму Никола Груевски се пазарел со уставното име на Република Македонија и тоа тајно под маса, преку класични underground методи.

– Од објавените аудио разговори стана јасно дека Никола Груевски не само што се пазарел за уставното име на земјава туку разговарал и ги договарал дури и идентитетските прашања – се наведува во соопштението од СДСМ.

Поврзани новости