СДСМ денес на митинг во Велес, ВМРО во Кичево

by Фокус 11:06
11:06

Краванот на коалицијата „Живот во Македонија“, предводена од СДСМ, денеска ќе оствари средби со граѓаните во Лозово, Градско и Чашка, а вечер митинзи во Свети Николе и во Велес.

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, пак, ќе одржи средби со граѓаните во Пласница и во Демир Хисар, а митинзи се најавени во Македонски Брод и во Кичево.

- Advertising -

Демократската унија за интеграција за денеска најави митинзи во Боговиње и во Врапчиште, а БЕСА во Општина Долнени.

Поврзани новости