Русковска повикана да даде отчет за своето однесување

by fokus 12:38
12:38

Советот на јавни обвинители ќе ја повика обвинителката Вилма Русковска да даде отчет за своето однесување.

Ова за Телма го потврди претседателот на советот Ацо Колевски кој не сакаше да го каже ставот за кавгата на Русковска со апелационите судии.

- Advertising -

Вели дека добиле допис од апелација, но дека треба да се слушне и другата страна.

Поврзани новости