Русковска потврди дека постои фотографија со Катица Јанева и 50.000 евра во кеш

by fokus 21:54
21:54

Обвинителката Вилма Русковска во вечерашното интервју на ТВ 24 потврди дека постои фотографија со Катица Јанева и 50.000 евра во кеш.

Таа на прашањето како 50.000 евра фотографирани пред Катица Јанева ги поврзала со парите од сведокот Орце Камчев, одговори дека тоа го направила според анализата на компјутерскиот форензичар.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

-Компјутерскиот форензичар ме увери во веродостојноста, односно неговата анализа, рече Русковска.

 

Поврзани новости