Русковска: Објавените снимки на Јутјуб ги нема во доказите за „Рекет“

by Fokus 13:38
13:38

Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, за „Фокус“ потврди дека аудио разговорите кои пред десет часа беа објавени на Јутјуб, во кои се слуша како глас кој на ликува на оној на бизнисменот оштетен во случајот „Рекет“ зборува со друго лице, не се во доказите доставени до обвинителството на хард дисковите.

„Првпат ги слушам. Не беа на хард дисковите што ни беа доставени“, вели Русковска и додава дека обвинителството ќе ги истражува снимките, но и тоа кој ги објавил на Јутјуб.

- Advertising -

 

Поврзани новости