Русковска: Имаме информации, но немаме докази за бегството на Груевски

by Фокус

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Русковска во вечерашното гостување во Трилинг изјави дека се уште стои зад изјавата дека зад организираниот упад во Собранието стои Никола Груевски.

Во однос на бегството на Груевски во Унгарија, Русковска вели дека има информации, но нема докази.

-Обвинителството има информации ама нема докази така да за да се покрене обвинение за било кој обвинителството мора да достави докази пред судот – истакна Русковска.

Поврзани новости