Ричард Ховит: На Јанкуловска ѝ реков дека европските социјалисти се загрижени од заканите за апсења во нивната сестринска партија

by Фокус

Европарламентарецот Ричард Ховит вечерва објави фотографија на својот профил на Твитер на која се гледа како тој, заедно со лидерот на  Партијата на европските социјалисти, има средба со министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска.

-На министерката за внатрешни работи ѝ реков дека Партијата на европските социјалисти е длабоко загрижена поради закани за апсење на лидерот (Зоран Заев) на нивната сестринска партија.

Ховит вчера допатува во Македонија заедно со лидерот на европските социјалисти, Сергеј Станишев, за да оствари средба со раководството на СДСМ.

 

 

 

Поврзани новости