Регистрирани 597 прекршоци за неносење маски

by Fokus 10:13
10:13

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 597 прекршоци.

Во денешното соопштение, Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. 

- Advertising -

Поврзани новости