Речиси 13.000 нови случаи на коронавирусот во Србија

by Fokus 16:41
16:41

Во изминатите 24 часа во Србија со коронавирусот се заразиле вкупно 12.721 лица.

Тестирани биле вкупно 31.540 луѓе. Како последица на коронавирусот починале 23 лица. На одделенијата за интензивна нега на респиратор се вкупно 103 лица.

Поврзани новости