Рама објави „селфи“ со Ковачевски: „Се уште го чекаме Годо? Не, навикнати сме на оваа шарада“

by Fokus 12:38
12:38

Албанскиот премиер Еди Рама објави фотографија со македонскиот премиер Димитар Ковачевски од Брисел, каде што претстојуваат на Самитот на ЕУ.

Ковачевски покрај „селфито“ напиша дека „повеќе не го чекаат Годо“.

-Сè уште го чекаме Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога било посветени сме да ја поттикнеме модернизацијата на нашите земји и нашиот регион со непоколеблив европски дух, напиша Рама покрај фотографијата на Твитер.

Поврзани новости