Првиот човек на НАТО, Столенберг, доаѓа во Скопје

by fokus

На 19 јануари или ден претходно во Скопје пристигнува генералниот секретар на НАТО, Јенс Столенберг, потврдиле дипломатски извори за Канал 5.

Посетата на првиот човек на НАТО се совпаѓа со новата рунда разговори со медијаторот Нимиц во Љујорк, кога според експертската јавност се очекува да започнат суштинските разговори за името.

Поврзани новости