Протест пред Собрание: Правдата во Македонија е мртва

by fokus 10:17
10:17

Додека високата претставничка за надворешни работи и безбедносна политика на Европската унија и заменик-претседател на Европската комисија, Федерика Могерини им се обраќаше на пратениците, група граѓани пред Собранието протестираа против пресудата за малиот Алмир.

Демонстрантите велат дека ги поздравуваат дипломатите од Брисел, Федерика Могерини и Јоханес Хан и сакаат да го искажат својот став – дека правдата во Македонија е мртва.

Поврзани новости