Променливо облачно со локален пороен дожд

by Fokus

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, наместа со поинтензивни процеси во форма на невреме со силен ветер и појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната од 24 до 31 степен Целзиусов. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Минималната температура ќе изнесува 16, а максималната ќе достигне до 29 степени Целзиусови.

Од утре следува сончево и топло време со мала до умерена облачност, попладне со изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.

Поврзани новости