Продолжуваат преговорите за спас на Пржинскиот договор

by Фокус 11:28
11:28

Претставници на четирите партии потписници на Договорот во Пржино денеска во 11.30 часот во резиденцијата на ЕУ во Пржино ќе имаат нова средба со посредство на амбасадорите на ЕУ и на САД.

Средбата доаѓа по вчерашната посета на германскиот специјален пратеник, Јоханес Хајндл.

Засега нема најава за лидерска средба, бидејќи нема услови за нејзино одржување.

 

Поврзани новости