Приведен поранешниот директор на СОЗР на Владата на Груевски

by fokus

Попладнево бил привиден Васе Доневски, поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија, дознава Фокус. Тој е уапсен од страна на Финансиска полиција.

Тој на оваа позиција беше поставен од Владата на ВМРО-ДПМНЕ. Беше разрешен од Владата на СДСМ, на почетокот на јуни минатата година.

 

Поврзани новости