Пресретнавме, одбивме, заедно ќе победиме, објави Нетанјаху

by fokus

Израел ќе победи откако ќе се одбрани од налетот на ирански беспилотни летала и ракети, изјави денеска израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.

-Пресретнавме, одбивме, заедно ќе победиме, рече Нетанјаху во кратка објава на мрежата Х.

Изјавата на Нетанјаху следи по двочасовната проценка на ситуацијата со министерот за воен кабинет Бени Ганц и министерот за одбрана Јоав Галант.

Поврзани новости