Премиерот Заев се фотографираше со американскиот претседател Трамп

by fokus 10:31
10:31

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил утрово објави фотографија со американскиот претседател Доналд Трамп, а со нив се и сопругите Меланија Трамп и Зорица Заева.

-Дипломатскиот прием организиран од претседателот Трамп во чест на 72. ГС на ОН е убава можност за зацврстување на пријателствата и остварување идни соработки во интерес на нашите држави, напиша премиерот Заев.

- Advertising -

Поврзани новости