Познати се причините за страшната сообраќајка во Хрватска

by Fokus 20:58
20:58

Увидот за сообраќајната несреќа во која загинаа 12 луѓе на автопатот кај Брезница, Хрватска, утврди дека возачот изгубил контрола над воланот.

Според досегашните информации, сообраќајната несреќа се случила кога возачот на автобусот изгубил контрола над воланот на возилото, кое свртело надесно, ја пробило заштитната ограда и слетало надвор од автопатот.

Поврзани новости