Пожарот над Селце се уште е вон контрола

by fokus

Пожарот на Шар Планина кај селото Селце кој избувнал пред 4 дена е се уште активен, и вон контрола.

Приземјени се ер тракторите затоа што нема пилоти, а поради силниот ветер попладнево не гаснат ниту полициските хеликоптери.

Од ЦУК уверуваат дека селото не е загрозено.

Поврзани новости