Пожар изби во автосалон додека траеше невремето

by fokus 15:54
15:54

Бригадата за противпожарна заштита интервенирала на два пожари кои избиле како последица од невремето што попладнево го погоди Скопје, проследено со грмотевици.

Како што информираат од Град Скопје, помеѓу 12.00 и 13.40 часот противпожарни екипи интервенирале во автосалонот „Толту“ на улицата Скупи 1 каде била запалена електрична инсталација.

- Advertisements -

Настанатата материјална штета се проценува на 9.000 денари.

На оваа локација е интервенирано со 2 возила и 5 пожарникари.

Освен тоа со 1 возило и 3 пожарникари е интервенирано на запален трансформатор на улицата „Фјодор Достоевски“ број 72. Опожарени се две метри квадратни, додека материјалната штета е неутврдена.

Поврзани новости