Потпретседателот на БЕСА поднесе оставка на функцијата

by Fokus

Потпретседателот на Движењето БЕСА, Зекирија Ибрахими ден пред утрешниот состанок на Централниот одбор поднесе оставка.

Тој истакна и дека нема да се кандидира за лидер на БЕСА на партискиот конгрес кој треба да се одржи во февруари.

Поврзани новости