Поради мито приведен советникот на градоначалникот на Шутка, фатен со парите во раце

by fokus

Попладнево е приведен Суад Мемеди, советник на градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, дознава Фокус.

Мемеди е приведен поради корупција, а според нашите извори бил фатен со парите во раце.

Мемеди барал мито за документи за легализација на куќа. Според нашите информации сега тој е во полициска станица.

Поврзани новости