Полицискиот час го прекршиле 16 лица, над 400 казни за неносење маска

by Fokus 12:29
12:29

Поради неносење маска на територијата на државава вчера се казнети 469 граѓани, 16 го прекршиле полицискиот час, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19

- Advertisements -

 

Поврзани новости