Полицијата во Бања Лука трага по десет Грузијци кои го извршиле рекордниот грабеж

by Fokus

Полициската управа во Бања Лука објави фотографии од лицата по кое трагаат во врска со грабежот на 1 милион евра во бањалучката населба Лауш.

Полицијата трага по десет сторители на ова кривично дело, од кои седум соучесници, а тројца директни сторители. Полицијата утврдила дека зад се стојат десет граѓани на Грузија.

Еден сторител, маж од Грузија, е уапсен и спроведен во Окружното јавно обвинителство, беше речено денеска на прес-конференцијата на полициската управа во Бања Лука.

Во вторникот бандити ја нападнаа и ја ограбија сопственичката на менувачница во градот.

Крадецот и пришол одзади додека била на прагот и и ги искинал торбите во кои наводно имало околу два милиони марки (1 милион евра) и побегнал.

Поврзани новости