Полицијата ги тргна рампите пред Влада, овозможи влез на насобраните!

by Фокус 18:11
18:11

„Дојдете со нас, спуштете ги штитовите“, со овие извици демонстрантите пред Владата успеаа да ги натераат дел од полицајците да ги отворат рампите и да го пуштат насобраниот народ директно пред зградата на Владата.

Насобраните сега се пред влезот на Владата.

- Advertisements -

Протестираат во знак на револт што власта се обидела да го прикрива убиството на Мартин Нешковски, што беше обелоденето на денешната бомба на опозицијата.

10986849_10206853565642855_4966624330317416095_o

 

Поврзани новости