Почна протестот против уставните измени: Дождот не ги поколеба демонстрантите да го искажат револтот

by Fokus

Вечерва пред македонското Собрание, започна протестот под мотото „Бојкотирам уставни измени“.

Организаторите на овој протест велат деја сакаат да го кренат гласот против нелегалната промена на името и бришењето на АСНОМ.

И покрај лошото време, демонстрантите не се поколебаа да излезат на собир и да го искажат својот револт.

Поврзани новости