Почна коалициската средба на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 20:21
20:21

Во седиштетео на ВМРО ДПМНЕ почна средбата на раководството на партијата со другите коалициони партнери, на која ќе бидат информирани за текот на преговорите со ДУИ, јави телевизија Телма.

Пред почетокот на средбата, сите изјавија дека се оптимисти дека ќе биде постигнат договор уште вечерва, и ќе се испочитува уставниот рок за формирање на мнозинство во Парламентот.

Поврзани новости