Почина Оливер Драгојевиќ

by fokus
Во Сплит на 71 годишна возраст почина Оливер Драгојевиќ, легендата на хрватската музичка сцена.
Драгојевиќ почина година дена откако му е дијагностициран рак на белите дробови.
Веста за смртта на пејачот ја соопшти најблиското семејство.

Поврзани новости