По два месеци пријавила дека нејзината ќерка исчезнала

by fokus 15:07
15:07

34 годишната А.М. од Скопје пријавила дека нејзината 14 годишна ќерка пред два месеци се оддалечила од нивнот дом, велат од МВР.

„На 05.09.2018 година во Полициската станица Кисела Вода, А.М.(34) од Скопје пријавила дека пред околу два месеци од нивниот дом се оддалечила нејзината 14 годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

- Advertisements -

Поврзани новости