Петровски: Овој Договор е неприфатлив за било кој нормален човек

by fokus

Филип Петровски во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека Договорот со Грција е неприфатлив, а референудмот е незаконски.

-Јас мислам дека овој референдум е незаконски. Оливер се заканува дека ќе апси. И Оливер и Димитров не прогласуваат за нула. Овој Договор е неприфатлив за било кој нормален човек и не смеело да се склучи вака. Прво, не смеело да биде ерга омнес. Не прифаќам промена на Устав, сум за ЕУ, а за НАТО, сметам дека треба да бидеме воено-неутрална држава, рече Петровски.

Поврзани новости