Партиите денеска повторно се договараат за изборот на специјален обвинител

by Фокус 11:13
11:13

Попладнево во Клубот на пратениците работните групи на четирите партиите продолжуваат со работа за дефинирање на позицијата на тимот на специјалниот обвинител.

Се очекува договор за тоа, дали и колку помошници – заменици ќе му помагаат во работењето во процесуирање на делата поврзани во аферата Прислушување и Пуч.

- Advertisements -

Крајниот рок за изборот на специјален обвинител, според договорот од Пржино е 15 септември.

 

Поврзани новости