Осомничениот за трикратното убиство уапсен на гробишта

by Фокус 12:26
12:26

Осомничениот за трикратното убиство што завчера се случи во Кавадарци, Тони С., денеска е уапсен. Осомничениот бил фатен кај гробиштата во Кавадарци, а со себе носел и пиштол.

Според неофицијалните информации од полицијата, при апсењето 40-годишниот Тони С. се наоѓал во состојба на бунило и само прашал дали се живи жртвите.

- Advertisements -

Семејната трагедија се случи во неделата во семејната куќа на сега починатите, кога според информациите на МВР, осомничениот ги убил родителите на својата поранешна сопруга, 56-годишната Билјана и 61-годишниот Илија, како и нејзината 33-годишна сестра, Снежана.

Допрва ќе се утврдуваат мотивите за трикратното убиство, а она што е познато е дека неодамна, по десет години брак, осомничениот кавадарчанец се развел од својата сопруга со која имаат две ќерки на седум и деветгодишна возраст.

Поврзани новости