Османи за верскиот собир во Струга: Мерките губат смисла, ќе има одговорност!

by Фокус

Сега ниту една мерка нема смисла, ќе има одговорност, порача вицепремиерот Бујар Османи по верскиот собир во Струга.

„Во градот каде смртноста од вирусот е 20 отсто од бројот на засегнати, ова е одговорноста на највисоко ниво“, напиша Османи на фејсбук, објавувајќи фотографија од присутните на настанот.

Поврзани новости