Османи: Сега се на ред пратениците…

by Fokus

Заменик претседателот во Владата на Република Македонија, Бујар Османи вечерва е гостин во отвореното студио на ТВ 21. Оттаму тој порача дека Договорот со Грција доби легитимитет.

„Денеска договорот со Грција доби легитимитет, сега се на ред пратениците“, рече Османи во отвореното студио на ТВ 21.

Поврзани новости