Ограбена 68-годишна жена во нејзиниот дом во Велес

by Fokus 15:09
15:09

Две маскирани лица утрово ограбиле 68-годишна жена одземајќи и 70 илјади денари.  СВР-Велес информира дека утрово  околу 07.30 часот, две маскирани лица влегле во куќа на улица „Вера Циривири“ во месноста „Потокот“ во Велес и од сопственичката на куќата  68-годишната  Б.М. со закана, а  по извршено пребарување на куќата и одзеле ќесе во кое имало над 70 илјади  денари, а по што, го напуштиле местото на настанот.

Како што појаснува портпаролот Верољуб Додевски, по брзата интервенција на полициските службеници, најдени се двајцата сторители на грабежот Е.М.(22) и 16-годишно малолетно  лице,  а кои се лишени од слобода.

- Advertisements -

– При претрес кај нив  се пронајдени одземените пари и истите се вратени на оштетената. По целосно документирање на случајот против сторителите ќе биде поднесена кривична пријава, информира Додевски.

Поврзани новости