Одреден притвор од 30 дена за напаѓачот на Тодоров

by fokus

Судија на претходна постапка му одреди притвор во траење од 30 дена на 60-годишниот велешанец Љупчо С. кој вчера пукаше во екс министерот за здравство Никола Тодоров.

Aдвокат на Љупчо С, дедото на Тамара која почина додека чекаше да и се оддобри лекување во странство, поосочил дека осомничениот се бранел со молчење и дека ќе поднесат жалба против донесената одлука.
Во Кривичниот суд интервенираше и Брзата Помош, бидејќи на велешанецот неколку пати му се слошило.

Поврзани новости