Обилни врнежи од дожд и за време на викендот

by fokus 15:06
15:06

Обилни врнежи од дожд попладнево зафатија голем дел од државата, а најалармантна е состојбата во Прилеп, каде што има поплавени улици и објекти.

Нестабилно време се очекува и за време на викендов.

- Advertisements -

Поврзани новости