Нурмагомедов: Ако Мекгрегор дојде во Дагестан, ќе мора…

by fokus

Борбата помеѓу Кабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор се уште е актуелна тема во светот.

Победник беше Нурмагомедов, но после завршувањето на мечот, се случи тотален хаос откако рускиот борец ги нападна спаринт партнерите на Мекгрегор, а Ирецот се судри со пријателите на Кабиб.

Нурмагомедов беше запрашан како би го дочекал Мекгрегор ако Ирецот би дошол во посета на неговата татковина.

„Ако дојде во Дагестан, ќе мора да го пречекаме како гостин. Тоа нас ни е нешто свето. Дагестан е познат по тоа“, порача Нурмагомедов.

Поврзани новости