Нови 18 заразени, најмногу во Тетово

by fokus

Во последните 24 часа се направени 3.470 тестирања, а регистрирани се 18 нови случаи на КОВИД-19:
Тетово – 8, Скопје – 4, Гостивар и Охрид – по 2, Радовиш и Дебар – по 1, соопшти Министерството за здравство.

Регистрирани сe 5 оздравени пациенти од: Тетово – 3, Скопје – 2.

Не се регистрирани починати пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 923.515 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.882, бројката на оздравени пациенти е 150.159, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 236.

Поврзани новости