Нов земјотрес во Романија

by Fokus

Во Романија денеска е регистриран нов земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил на 14 километри од градот Таргу Јиу.

Тоа е 26. земјотрес регистриран во Романија во изминатите 69 часа, но нема материјална штета.

На 13 февруари во Романија имаше земјотрес од 5,5 степени, а следниот ден беше регистриран потрес од пет степени според Рихтеровата скала

Поврзани новости