Нов земјотрес во Грција

by fokus 22:23
22:23

Нов земјотрес со јачина од 4.2 степени по Рихтер вечерва ја погоди Грција.

Епицентарот бил во градот Ламиа, на 171 километар од Атина, а земјотресот е почувствуван и во Македонија и Албанија.

- Advertising -

Поврзани новости