Нов послаб земјотрес во Полошко

by Фокус 23:11
23:11

Вечерва после 22 часот регистриран е земјотрес од епицентралното подрачје Тетово-Гостивар со интензитет од 2,9 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил на 50 километри југозападно од Скопје, информираат од сеизмолошката опсерваторија.

- Advertisements -

Според досегашните податоци, земјотресот бил почувствуван од населението во Кичево, Дебар, Гостивар и Маврово со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

Поврзани новости