Нов послаб земјотрес почувствуван во Скопје

by fokus 12:19
12:19

Нешто пред 12 часот, се случи нов земјотрес во Скопје. Земотресот беше благ и траеше кратко. Се уште нема официјални информации за силината и за епицентарот на овој последен земјотрес.

Утрово земјотрес имало и во Турција. Бил почувствуван во Западна Турција и бил со јачина од 4,6 степени по Рихтер.

Поврзани новости