Николовски од пред „Македониум“: Да го продолжиме патот на слободата!

by Fokus 09:41
09:41

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски денеска се обрати од пред споменикот Илинден (Македониум) во Крушево. Тој порача дека треба да го продолжат патот на слободата и напредокот.

Честит Илинден, заедно да продолжиме по патот на заедништвото, напредокот и интеграцијата.

Честит Илинден, заедно да продолжиме по патот на заедништвото, напредокот и интеграцијата.

Publiée par Ljupcho Nikolovski sur Jeudi 1 août 2019

 

 

„Остануваме силно посветени на градењето на едно општество за сите граѓани. Остануваме силно посветени на нашите клучни цели, членство во НАТО и ЕУ.

- Advertisements -

Нека е честит и вековит 2 Август, Денот на републиката“, рече во честитката Николовски.

Поврзани новости