ГАЛЕРИЈА: Меркел во Македонија

by fokus 14:04
14:04

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска е во посета на Македонија. Таа најпрвин имаше средба со премиерот Зоран Заеев, а за подоцна е закажана и средба со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Меркел нема да се сретне со претседателот Ѓорге Иванов.

Фотографии:Томислав Георгиев

- Advertisements -

Поврзани новости