Германската канцеларка Ангела Меркел денеска е во посета на Македонија. Таа најпрвин имаше средба со премиерот Зоран Заеев, а за подоцна е закажана и средба со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Меркел нема да се сретне со претседателот Ѓорге Иванов.

Фотографии:Томислав Георгиев

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.