Непознато лице фрлило молотов коктел во хотел во Скопје

by fokus 12:48
12:48

Утрово во 05:14 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Г.Ц. (вработен во хотел) пријавил дека непознато лице во теренскиот ресторан во склоп на хотел на булеварот “8-ми Септември“ фрлило најверојатно „молотов коктел“, при што била изгорена една столица, која се самоизгаснала.

Увид ќе се врши  во текот на денешниот ден.

- Advertisements -

Поврзани новости