Нема нови мерки против ширењето на делта сојот

by Fokus

Членовите на Комисијата за заразни болести денеска решиле да не бараат воведување на рестриктивни мерки како превенција на ширењето на делта сојот на корона вирусот.

Поради стабилноста на здравствената состојба во Македонија, па од Комисијата нема да има нови препораки до Владата, оцениле епидемиолозите на утринскиот состанок.

Поврзани новости