Неизвесен утрешниот штрајк на просветарите

by Фокус

СОНК попладенво ќе одлучува дали утре просветарите, научните и културните работници ќе штрајкуваат. Ова денеска го изјави претседателот на синдикатот Јаким Неделков, по средбата со министерот за образование Абдулаќим Адеми.

Неделков изјави дека имал позитивен впечаток дека министерството во нарениот период посеризно ќе ги решава проблемите во средното и во основното образование.

Поврзани новости