Не очекува „пекол“ до крајот на седмицава

by fokus 12:35
12:35

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на оваа седмица. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела.

Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

- Advertisements -

До средината на седмицата претежно во попладневните часови понекаде ќе има појава на изолирана нестабилност со пороен дожд, грмежи и услови за појава на град, соопшти УХМР.

Поврзани новости