Напад со нож и во Хаг

by fokus 21:58
21:58

Неколку лица се повредени денеска во напад со нож во холандскиот град Хаг, на улицата позната по бројни продавници, соопшти холандската полиција.

Полицијата соопшти и дека на местото на настанот се служби за итна помош.

- Advertising -

Поврзани новости